Ošetření tetování

  • Zdržet se plavání, slunění, nenavštěvovat saunu ani solárium.

  • Na tetování nepřikládat obvazy, náplasti ani jiné přikrývky, neboť se tím tetování ničí.

  • Tetování udržovat ve zvýšené čistotě: denně 2 – 3x omývat teplou vodou s použitím mýdla a poté osušit měkkým ručníkem. NEAPLIKOVAT žádné chemické prostředky! Toto platí zejména pro ty, kteří provozují tzv. „černé řemeslo“. Dále pro ty, kteří pracují s benzínem, oleji, cementem, barvami, rzí a chemikáliemi. Řezníci musí být opatrní zejména při zpracování masa. Nachází-li se tetování na předloktí, rukáv nikdy nevyhrnujte.

  • Po každém omytí naneste na tetování 2 x denně slabou vrstvu masti např. Bepanthen Tattoo mast. Vrstva musí být slabá, aby se zabránilo vytváření tvrdého strupu. Mast působí antibakteriálně.

  • Koupání a sprchování tetování provádějte jen po nezbytně nutnou dobu, jinak se doba hojení prodlouží. Uvedené pokyny provádějte až do úplného zahojení tetování, což trvá 7 až 10 dní. Pokud by doba hojení přesahovala 10 dní a nebo se hojení jinak zkomplikovalo,  Obraťte na mě.

Možná rizika tetování

 

Tetování stojí za to si dobře rozmyslet. Nejen, že se pak velmi těžko odstraňuje a zanechává následky, ale při samotné realizaci hrozí řada rizik, o které možná ani nevíte.

Kožní infekce

Největším nebezpečím tetování je vznik infekce. Ta hrozí, nedodrží-li se zásady hygieny, jako je použití sterilních jehel a dalších tetovacích pomůcek, ale také pokud tetovaný zanedbá správné ošetření tetovaného místa.

Alergická reakce

Dalším problémem by mohla být alergická reakce. Alergie na tetovací inkoust či barvy je sice celkem výjimečná, ale pokud se vyskytne, může to přinést velké potíže, jelikož odstranění inkoustu je složité a zdlouhavé.

Další kožní problémy

Na místě vpichů se mohou objevit granulomy, což jsou uzliny, které vznikají kolem toho, co tělo vyhodnotí jako cizorodý prvek. Jedinci, kteří trpí na koloidní útvary – jizvy, které se tvoří kolem stávajících jizev, mohou počítat s jejich vznikem i po tetování.

Ve výjimečných případech se stává, že tetovaní mají problémy při magnetické rezonanci – pociťují svědění a pálení na tetovaných místech. Je proto dobré tento fakt nahlásit, než magnetickou rezonanci podstoupíte.